Тваринництво

«Бики Черкащини» відкрили відгодівельний комплекс для телят

Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Бики Черкащини» запустив відгодівельний комплекс для бичків.

Про це повідомили у Черкаській облдержадміністрації.

Відкриття майданчику стало можливим завдяки фінансуванню Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку» за сприяння Асоціації тваринників України.

Відгодівельний комплекс прийматиме телят від селян, братиме на себе всі витрати з вирощування худоби. При цьому бичок юридично залишатиметься у власності члена кооперативу.

Кооператив «Бики Черкащини» стане демонстраційним майданчиком і тренінговим центром для фермерів. Спочатку в комплексі буде до 500 телят. Надалі їхня кількість зросте до 3 тис. голів.

Після набрання телям товарної маси селянин зможе залишити право реалізації бичка кооперативу або забрати його і продати самостійно, відшкодувавши кооперативу вартість витрат на відгодівлю. При цьому витрати будуть значно меншими, ніж за самостійного вирощування бичка у господарстві селянина.

Через застарілі норми реєстрації новонароджених телят та щоб уникнути сплати податків на їхній продаж у домашніх господарствах тварин забивають у перші 14 днів. Це не дозволяє приватним господарствам отримувати прибуток з вирощування худоби.

«Така модель спільної відгодівлі великої рогатої худоби дозволить членам кооперативу максимально збільшити свою участь у державній програмі, яка компенсуватиме власникам телят по 2,5 тис. грн на утримання телят віком до 13 місяців», – зазначив начальник департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка.

Також, за його словами, «Бики Черкащини» отримають допомогу з упровадження міжнародних стандартів безпеки для утримання й ідентифікації тварин. Зокрема, планується запровадження системи контролю для безпечного вирощування, покращення епізоотичної ситуації в регіоні та запобігання поширенню хвороб ВРХ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!