Тваринництво

Міжпородне схрещування гусей позначається на м’ясних якостях гібридних гусенят

Міжпородне схрещування гусей позначається на м’ясних якостях гібридних гусенят

Результати експериментальних досліджень свідчать про гетерозисний ефект у нащадків птиці, отриманих за міжпородних схрещувань різних видів.

Ефект гетерозису сприяє підвищенню у потомків живої маси, їхньої життєздатності, м’ясної продуктивності, зниженню витрат корму на одиницю продукції, що в кінцевому підсумку впливає на збільшення виходу продукції за менших затрат на її виробництво.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Міжпородне схрещування гусей (самець – кубанська порода × самка – угорська біла порода), як показали досліди, безпосередньо відобразилося на м’ясних якостях гібридних гусенят.

Помісні самці за показниками м’ясної продуктивності перевершували однолітків із чистопородних груп. Так, передзабійна жива маса у гібридних гусачків становила 4995,7 г, що на 11,6-21,8% (р<0,001) вище, як порівняти з ровесниками вихідних родинних форм. За виходом патраної тушки гібридні самці перевершували чистопородних на 1,4-3,3%.

Найвищі показники за виходом їстівних частин були виявлені також у гібридів F1 – 54,9%, що на 3,1-4,7% вище, ніж у гусей угорської і кубанської порід.

За виходом м’язової тканини показником помісні гусенята перевершували чистопородних особин на 1-2,9%, і це поліпшило співвідношення маси м’язів до маси кістяка. За аналізу показників анатомічного оброблення тушок самок була виявлена така ж тенденція.

Нагадаємо, вигул гусей на пасовищі покращує їхні м’ясні якості.

Довідка

Гетерозис – це перевага гібридів за рядом ознак і властивостей над батьківськими формами. Гетерозису проявляється у всіх гібридів першого покоління, отриманих від схрещування неспоріднених форм: порід, сортів, ліній і навіть видів. У наступних поколінь (схрещування гібридів між собою) частка нащадків із гетерозисом прогресивно зменшується, а потім зовсім зникає. Найбільший ефект гетерозису може проявлятися у подвійних міжлінійних гібридів – нащадків від схрещування двох різних простих міжлінійних гібридів.