Тваринництво

МХП відновлює експорт курятини за допомогою вантажівок

Агрохолдинг МХП заявив, що продовжуватиме виробляти зерно та м’ясо птиці на своїх підприємствах у центрі та на заході України, які відносно безпечні, ніж решта регіонів, пише Euromeatnews.

Також найбільший виробник м’яса птиці в Україні заявив, що продовжуватиме експортувати курятину за допомогою вантажівок.

До вторгнення росії в Україну MХП, який також вирощує кукурудзу, соняшник, пшеницю та ріпак, отримував близько 60% свого щорічного доходу від експорту в $1,9 млрд. Ця частка впала майже до нуля, оскільки війна відірвала компанію від звичайних морських маршрутів перевезень, що змусило її шукати альтернативи.

«Ми розглядаємо експорт залізницею, але це складно через відмінності в інфраструктурі української та європейської залізниць, – зазначила фінансова директорка МХП Вікторія Капелюшна для Bloomberg News. – Ми почали експорт м’яса птиці вантажівками, і найближчим часом очікуємо збільшення обсягів».

Нинішня посівна кампанія може охопити майже 95% земель, що належать агрохолдингу. МХП був основним постачальником птиці до ЄС, на Близький Схід та Азію. Частина цих ринків може бути втрачена через зрив, спричинений вторгненням росії в Україну. Однак компанія володіє ще птахофабрикою в Словенії та п’ятьма новими фермами у Сербії.

Як повідомлялося, Вінницька птахофабрика передала громадам 1,7 тис. тонн курятини.

Нагадаємо, через обстріли й пожежу на складі під Києвом знищено продукцію МХП.