Тваринництво

Лише 3% вітчизняних свиногосподарств відповідають основним критеріям страхування від АЧС

Асоціація «Свинарі України» (АСУ) проаналізувала відповідність промислових свиногосподарств двом основним критеріям, які дозволяють застрахувати господарство від АЧС.

По-перше, господарство впродовж останніх шести місяців не має потрапляти в радіус мінімум 100 км навколо спалаху АЧС. По-друге, відповідати високому рівню біобезпеки.

У фокус дослідження потрапили підприємства з поголів’ям понад 5 тис. – це 140 ферм (100 свиногосподарств). АСУ зауважила, що під фермою розуміла окремий виробничий майданчик. Бо з точки зору страхування, свиногосподарство не розглядається як ціле, аналізується відповідність критеріям кожного його складового елемента – ферми.

Було проаналізовано віддаленість від спалахів і дотримання мінімальних стандартів біобезпеки: наявність огорожі, дезбар’єра, санпропускника, забезпечення працівників змінним одягом, заборона утримання свиней удома.

Зі 140 ферм 67 відповідають згаданим критеріям. Це потужності 45 із 100 свиногосподарств, або 3% з наявних в Україні (1745 господарств, за офіційною статистикою).

Причому мінімальним вимогам біобезпеки відповідає 60% ферм, і лише 39% майданчиків задовольняють критерій віддаленості господарства від спалаху АЧС упродовж останніх шести місяців.

Нині від АЧС застраховане лише вітчизняне свиногосподарство. Насамперед – через вимоги до ферми, зауважили в АСУ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!