Тваринництво

Львівським тваринникам вперше виплатять дотацію за приріст корів

Львівським тваринникам вперше виплатять дотацію за приріст корів

Мікро-, малі та середні суб’єкти підприємництва галузі скотарства Львівської області мають можливість отримати цього року фінансову підтримку з обласного бюджету у вигляді дотації за приріст поголів’я корів.

Цей напрям передбачений Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Дотація за приріст корів надаватиметься суб’єктам підприємництва на безповоротній основі в розмірі до 30 тис. грн за голову за прирощене або новостворене поголів’я корів у період з 1 квітня 2022 року до 1 квітня 2023 року, ідентифіковане та зареєстроване відповідно до законодавства. Дотація нараховуватиметься на різницю поголів’я корів між цими датами, підтверджених витягом із Єдиного державного реєстру тварин.

При цьому є умова – загальну кількість поголів’я основного стада не буде зменшено протягом року, до 1 квітня наступного року. Якщо ж її не буде дотримано, суб’єкти підприємництва мають повернути одержані бюджетні кошти до обласного бюджету в повному обсязі.

Документи на отримання дотації прийматимуть з 1 квітня до 1 травня цього року.

«Такий напрям фінансової підтримки цього року – новий, і, сподіваємося, буде результативним, – зауважила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман. – З обласного бюджету на дотацію за приріст корів виділено 9 млн грн, а це мінімум на 300 прирощених корів. Для мікро- і малих суб’єктів підприємництва це додаткові надходження у розвиток виробництва і стимул до збільшення поголів’я корів».

Нагадаємо, у 2022 році у Львівській області надали дотацію тваринникам за утримання корів усіх напрямів продуктивності у розмірі 7,5 млн грн.