Тваринництво

Лікування BRD у корів майже неефективне

Лікування BRD у корів майже неефективне

Профілактика – єдине рішення, що дозволяє контролювати Bovine Respiratory Disease complex (BRD) у великої рогатої худоби.

За прогресування цієї хвороби прогноз неблагополучний, а лікування – майже неефективне.

Через це надзвичайно важливо починати хворобу лікувати в ранній період, хоча раннє лікування дуже складно призначити через непостійні симптоми початкової пневмонії.

Оскільки вичистити коменсальну флору з  дихальних шляхів неможливо, то профілактика антибіотиками в разі виявлення стресової ситуації худоби неможлива.

Контроль вірусних інфекцій – один із елементів боротьби із BRD. Також цьому сприяє покращення умов у господарстві.

Сучасні токсин-специфічні вакцини забезпечують кращий захист (від 60 до 70%) і є дієвим інструментом для всебічного контролю захворювань органів дихання у ВРХ

Довідка

Mannheimia haemolytica – грамнегативна кокобактерія, що відіграє провідну роль у розвитку респіраторного симптомокомплексу (Bovine Respiratory Disease complex) ВРХ, та є збудником, який найчастіше ідентифікують у випадках фатальної пневмонії.

Бактерії роду Mannheimia, як і інші Pasteurellaceae, належать до коменсальної флори носоглотки та мигдаликів ВРХ. Колонізація ними легень відбувається у випадку імуносупресії. Пошкодження, які наносить збудник, несуть незворотній характер.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!