Тваринництво

Латвійські птахівники вважають українські яйця небезпечними і виступають проти їхнього експорту

Латвійська Асоціація виробників яєць і м’яса птиці закликає прем’єр-міністра Крішьяніса Каріньша призупинити імпорт яєць із країн, які не входять до Євросоюзу, в тому числі з України.

Про це йдеться в офіційному повідомленні асоціації, інформує DELFI.

В асоціації нагадали, що в червні 2019 року уряд Латвії вирішив надати додаткові кошти на посилення контролю за імпортом яєць і яєчних продуктів з України. «Під час додаткових перевірок виявлено, що сальмонела міститься навіть в термічно оброблених продуктах, що змушує задуматися про рівень гігієни на українських виробництвах», – наголошують в  асоціації.

Латвійський бізнес висловлює побоювання з приводу безпеки здоров’я споживачів Латвії, адже імпорт з України становить третину від загального обсягу імпортованих яєць.

«Беручи до уваги те, що в Латвії за короткий проміжок часу вже чотири рази було констатовано невідповідність різних яєчних продуктів нормам безпеки харчових продуктів, а здоров’я суспільства знаходиться під загрозою, асоціація вважає, що імпорт яєць і яєчних продуктів із України слід негайно зупинити», – заявила виконавчий директор Асоціації виробників яєць і пташиного м’яса Анна Ерліх.

Водночас керівник Союзу птахівників України Сергій Карпенко підкреслює, що Україна дотримується суворих норм контролю сальмонели.

«Україна вже тривалий час дотримується суворіших норм контролю і запобігання появи бактерій сальмонели, ніж країни ЄС», – заявив він.

Наразі Латвія входить до ТОП-3 найбільших покупців українських яєць без шкаралупи. Так, експорт цієї товарної позиції до Латвії за сім місяців 2019 року, за даними Державної фіскальної служби України, склав $1,2 млн, або маже 12% від загального обсягу експорту яєць без шкаралупи.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!