Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Кури вільного вигулу з доступом до дерев несуть яйця кращої якості

Дерева, висаджені на птахофабриках у Великій Британії, приносять значну користь біологічному розмаїттю, а також покращують здоров’я і благополуччя курей вільного вигулу, забезпечуючи при цьому фермерам надбавку до ціни.

Такими є результати п’ятирічного дослідження, проведеного Woodland Trust на дев’яти фермах компанії The Lakes Free Range Egg, пише Poultry World.

Дослідження мало на меті оцінити, яка дика фауна використовує середовище проживання дерев і як фермери можуть ще більше підвищити їх цінність.

На фермах були посаджені дерева, яким було від двох до більше восьми років. В усіх ареалах було зареєстровано 59 видів птахів, 12 з яких включені до Червоної книги. Середнє чисельність зареєстрованих птахів була 327. Також за період обстеження змінилася кількість гніздових пар на нових посадкових ареалах.

Щорічно в усіх дев’яти ареалах реєструвалися кажани.

Під час досліджень також зареєстровано 102 види молі і 14 видів метеликів. Відкритий покрив дерев у поєднанні з відносно різноманітною рослинністю наземного покриву приносить користь широкому колу видів, включаючи кілька видів, що знаходяться під загрозою зникнення.

Включення дерев у виробництво птиці на вільному вигулі, за словами провідної захисниці інтересів фермерів у Woodland Trust Хелен Чесшир, допомагає фермерам відповідати високим стандартам благополуччя тварин, дбайливо ставитися до природного середовища і виробляти поживний продукт.

«Дерева на фермах можуть поліпшити здоров’я і благополуччя тварин, а також виробництво – і за якістю, і за кількістю яєць», – підкреслила вона.

Така практика управління привела до розвитку преміального ринку яєць у лісі – яєць, відкладених курми вільного вигулу з доступом до дерев, підвищуючи одночасно дохід фермера, додала Хелен Чесшир.

Як повідомлялося, умови життя птиці в системі агролісоводства набагато кращі за звичайні.