Тваринництво

Курчата, отримані з великих яєць від несучок старшого віку, мають більшу живу масу

Курчата, отримані з великих яєць від несучок старшого віку, мають більшу живу масу

Як зазначають дослідники, курчата з дрібних яєць від молодої птиці ростуть інтенсивніше. Проте вони поступаються за живою масою курчатам, отриманим із великих яєць від несучок старшого віку.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Крім того, збереженість і жива маса курчат у 4-8-тижневому віці кращі у курчат, отриманих від переярок. Так, у дослідженнях російських науковців на курях кросу Родоніт встановлено, що під час вирощування курчат до 8 тижнів, отриманих від курей різного віку, маса молодняку, вірогідно, різнилася.

У 6-тижневому віці жива маса курчат, отриманих від 54-тижневих курей, була вищою, ніж від 24- та 28-тижневих, у середньому на 46,7 г та 22,4 г відповідно (Р < 0,01-0,05). У 8 тижнів ця різниця становила у середньому 36,6 г (Р < 0,05).

При цьому збереженість курчат від 24-тижневих несучок була значно нижчою, ніж від курей старшого віку. А найкращу збереженість отримано в групі курчат, виведених із яєць від 42-тижневих несучок.

Аналогічні результати на яєчних курях отримали й інші закордонні дослідники. У цих дослідах вік курей вплинув на живу масу курчат до 3-тижневого віку. Причому в курчат від старшої птиці були вищі прирости живої маси (Р < 0,05).

Курчата, виведені з яєць від 52-тижневих несучок, мали й більший коефіцієнт засвоєння корму у 1-7 тиждень вирощування.

Вивчаючи вплив віку яєчних курей (до 68-тижневого віку) на розвиток нащадків, науковці встановили, що збереженість за абсолютними значеннями за аналізований період (від 17 до 68 тижнів) була кращою на 0,1-2,3% у птиці, отриманої від курей старшого віку.

Нагадаємо, найсприятливіша температура у приміщенні в перші дні життя курчат – 31-33 °С.