Тваринництво

Коричневі кури більш чутливі до інфікування Salmonella Gallinarum

Коричневі кури більш чутливі до інфікування Salmonella Gallinarum

У Польщі утримують більше курей із коричневим пір’ям: 80% від загальної кількості, бо споживачі віддають перевагу яйцям із коричневою шкаралупою. Однак такі кури генетично більш чутливі до інфікування Salmonella Gallinarum. І показник смертності коричневих курей у кілька разів вищий, ніж у білих.

Про це в своїй колонці на Аgrotimes пише Мацей Кучковські, доцент Вроцлавського університету природничих наук (Польща).

«Ще одна проблема для Польщі ‒ червоний курячий кліщ. Він частіше уражує птицю на фермах із клітковою системою утримання, ‒ зазначає він. ‒ Клітки сприяють розповсюдженню кліща. А той, своєю чергою, є важливим джерелом розповсюдження і резервуаром Salmonella Gallinarum».

У Польщі утримують понад 51 млн голів курей-несучок, які забезпечують понад 13,5% загального обсягу виробництва яєць у ЄС.

Специфіка польського виробництва в тому, що 72% цих курей утримують у клітках, 21% ‒ на підлозі, а решта – екологічне утримання (вільний вигул), уточнює Мацей Кучковські.

Для контролю інфікування Salmonella Gallinarum у Європі і Польщі зокрема використовують живі атенуйовані вакцини. Понад 20% стад курей на польських фермах, де виробляють яйця, вакциновані.

«Звичайно, можна застосовувати антибіотикотерапію. Ми досліджували резистентність штамів Salmonella Gallinarum до деяких антибактеріальних речовин. Так, вони показали стійкість до сульфінамідів, хлорхіноліну, колістину; натомість чутливі до амоксициліну. Щодо прогнозів і лікування, то тут можливості дуже обмежені», ‒ наголошує Мацей Кучковські.

Як повідомлялося, в Європі – нова форма інфекції Gallinarum Pullorum серед несучок.