Тваринництво

Корів переводять із літнього раціону на зимовий щонайменше два тижні

Корів переводять із літнього раціону на зимовий щонайменше два тижні

У період переведення високоудійних корів із літнього раціону на зимовий дуже важливо мінімізувати потенційні втрати продуктивності.

Білоруські фахівці вважають, що правильно складений раціон із залученням сіна, силосу та сінажу дозволяє у цей період нормалізувати процеси травлення й зменшити кормовий стрес.

Поступово збільшуючи їхню кількість, до середини жовтня повністю переходять на зимовий раціон годівлі. Наприклад, для корови з удоєм 18-20 кг він може бути таким: 15-20 кг зеленої маси, 2 кг сіна, до 20-25 кг кормосуміші з сінажу та силосу, концентровані корми з розрахунку 300 г/л молока залежно від продуктивності й фізіологічного стану тварини.

Мінімальний строк переведення з літнього раціону на зимовий – два тижні.

Також рекомендується якомога довше випасати тварин, бо наявність зелених кормів в обсязі, що поступово зменшується, створює ідеальні умови для збереження попередньої мікробної популяції та стабільного переходу до популяції, характерної для зимового раціону.

Випас тварин восени з поступовим його скороченням може тривати від 40 до 50 днів. Щойно погода погіршиться і корови хоча б три-чотири дні поспіль проведуть у приміщенні, знову виганяти їх на пасовище категорично не рекомендується, бо це лише посилить стрес, негативно вплине на здоров’я тварин, їхню продуктивність тощо.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!