Коли простагландини не матимуть бажаного ефекту на корів
За постійного стресу, який доводиться переживати коровам під час війни – неповноцінної годівлі, порушення графіку доїння, зменшення тривалості фотоперіоду, вибухи, поширеність анафродизії може зрости до 100% і тривати понад 150-200 діб.
Про це пише в своїй колонці на Аgrotimes експерт із розведення та відтворення Валерій Лотоцький.
За браку обігових коштів, проблем із логістикою препаратів спеціалісти змушені заощаджувати гормональні препарати та часто змінюють звичні схеми синхронізації з осіменінням у фіксований після введення гормонів час на одноразові ін’єкції препаратів простагландинів. А згодом скаржаться на їхню низьку ефективність – заплідненість на рівні 10-25%.
«Та згадані препарати можуть прискорити прояв стадії збудження статевого циклу лише у тварин із функціонуючим жовтим тілом у яєчниках. Для корів без жовтого тіла це буде марнування препаратів», – наголошує Валерій Лотоцький.
Крім того, після введення таких препаратів не можна осіменяти тварин у фіксований час – заплідненість буде дуже низькою. Адже простагландини впливають лише на лізис жовтого тіла, тому час прояву стадії збудження статевого циклу й овуляції залежатиме від періоду фолікулогенезу на момент введення.
Якщо потрапити на 6-7-й, 17-18-й дні статевого циклу, статева циклічність буде через 72 години. Але якщо введення буде в інші дні статевого циклу, то й відхилення може складати від 24 годин до 5 діб.
«Отже, за використання простагландинів для стимуляції потрібно додатково уточнювати оптимальний час для введення сперми, осіменяти корів у фіксований час недоцільно», – резюмує експерт.
Нагадаємо, УЗД дозволяє покращити відсоток осіменіння корів.