Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Колігрануломатоз може тривати у стаді птиці 2-4 місяці

Колігрануломатоз може тривати у стаді птиці 2-4 місяці

Інкубаційний період колігрануломатозу триває довго, можливо, і декілька тижнів. Хвороба спостерігається у формі ензоотії з охопленням окремих груп птиці, пише журнал «Наше птахівництво».

Колігрануломатоз не набуває значного поширення в господарстві. У захворілих групах гине 40-80% птиці або її відправляють на вимушений забій. Після ліквідації таких груп інша птиця, як правило, не хворіє.

Хвороба може тривати у стаді два-чотири місяці. У колігрануломатозу немає сезонного прояву.

У хворої птиці спочатку спостерігається анемічність, відставання в рості та розвитку, зниження несучості, виснаження на тлі збереженого апетиту. Надалі виникає скутість рухів, так звана ходульна хода, несучість зовсім припиняється, пір’я стає скуйовдженим, без блиску, втрачається апетит, часто реєструється понос (калові маси жовтуватого кольору).

У виражених випадках хвороби під час огляду черевної стінки пальпуються горбисті, вузлуваті утворення.

За гематологічних досліджень у хворої птиці спостерігається гіперхромна анемія, зниження гемоглобіну та кількості еритроцитів зі значним збільшенням лейкоцитів, зокрема за рахунок псевдоеозинофілів, кількість яких зростає до 90%, а лімфоцитів зменшується до 1-2%, моноцити можуть зникати зовсім.

Довідка

Колігрануломатоз (хвороба Хьярре, гранульоматоз) – хронічна інфекційна хвороба дорослої птиці, яка характеризується формуванням пухлиноподібних утворень у сліпих кишках, печінці, рідше – в інших внутрішніх органах.