Тваринництво

Кнурів-плідників не можна перегодовувати

Кнурів-плідників у жодному разі не можна перегодовувати, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У стані статевого спокою та в період помірного використання повновікових плідників на кожні 100 кг живої маси має припадати близько 16,5 МДж ОЕ, тоді як для молодих кнурців, що ростуть, цей показник – не менше як 22 МДж ОЕ. У періоди інтенсивного статевого використання кнурів відповідні норми збільшують на 15-20%.

Складаючи раціон кнурів-плідників, слід ураховувати температурний режим, бо зниження температури потребує корегування раціону на одержання твариною додаткових 1,5 МДж на кожен градус нижчий від 16 °С.

Водночас за перевищення температури 26 °С виникає потреба збільшення концентрації енергії й інших поживних і біологічно-активних речовин в 1 кг сухої речовини раціону через зниження апетиту (кількості споживання корму).

З практичного погляду за теплового стресу кнурам потрібно задавати водорозчинні препарати з вітамінами, мінералами, амінокислотами, електролітами. Якщо кнур тимчасово не використовується, раціон зменшують на 10% за живої маси тварини 200-250 кг і на 20% за живої маси кнурів понад 250 кг. Тоді як раціон ремонтних кнурців і кнурів, які перевіряють у такі періоди, лишають без змін, бо у них ще триває ріст і розвиток.

Нагадаємо, порушення в годівлі кнура-плідника можуть призвести до його раннього вибраковування.