Тваринництво

Із експортом вітчизняних сирів можуть бути проблеми

Із експортом вітчизняних сирів можуть бути проблеми

Сировари розраховують на збільшення продажів у грудні, вважаючи, що навіть під час війни українці святкуватимуть Новий рік і Різдво. Збільшення продажів дійсно може відбутися, та лише на внутрішньому ринку. А от із експортом можуть виникнути проблеми, пише Інфагро.

Європейські імпортери суттєво знижують ціни попиту, і експорт сиру до ЄС знову може стати невигідним.

Якщо експортні ціни знизяться, то для внутрішнього ринку виробники можуть знову підняти їх, розраховуючи на активізацію споживчого попиту. Провідні виробники вже наприкінці листопада пропонували торговельним мережам традиційні сорти сиру дорожче.

Тим часом підняття цін за нинішньої рентабельності – хибне рішення, особливо за умови зниження експортних цін. Доведеться суттєво скорочувати виробництво.

В Європі стрімко падають ціни на сир. З поточною кон’юнктурою експорт до ЄС може скоротитися до мінімальних обсягів. Зважаючи на рівень цін, що формується в ЄС, аналітики не виключають відновлення імпорту європейських сирів. Мережі можуть віддати перевагу і не на користь вітчизняних виробників.

За ймовірного скорочення експорту та збільшення імпорту українські сировари, швидше за все, змушені будуть скорочувати виробництво.

Як повідомлялося, світові ціни на молочну продукцію у листопаді знизилися на 1,2%.