Тваринництво

Із 2023 року Білорусь повністю забезпечить внутрішній ринок власною породою курей-несучок світового класу

Угорщина та Білорусь спільно працюють над подальшим розвитком галузі птахівництва Білорусі. У червні країни уклали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в галузі птахівництва на найвищому державному рівні.

Про це пише euromeatnews.

Згідно з меморандумом, сторони сприятимуть співпраці між підприємствами двох країн за кількома напрямами. Серед них – поставка прабатьківських курчат від вихідних ліній високопродуктивних кросів, підтримка створення спільних підприємств та інвестиційна співпраця з розвитку гусівництва у Білорусі на основі високопродуктивних угорських порід гусей, залучення нових технологій у виробництво продукції птахівництва.

Меморандум також передбачає співпрацю в галузі науково-дослідних робіт, обмін інформацією, технічною документацією і досвідом в галузі птахівництва.

«Робота за цими напрямами вже триває. Перша Мінська птахофабрика й угорська Babolna Tetra уклали угоду про вирощування молодняка, – повідомили в Міністерстві сільського господарства і продовольства Білорусі. – Угорський партнер поставить на 1-шу Мінську птахофабрику добових прабатьківських курчат від вихідних ліній угорських яєчних кросів Tetra brown і Tetra white для поліпшення якісних показників білоруського кросу та забезпечення яєчних птахофабрик Білорусі батьківськими формами».

Завдяки цьому проєкту Білорусі практично не доведеться імпортувати племінних курей-несучок, а з 2023 року вона зможе повністю забезпечити внутрішній ринок власною породою курей-несучок світового класу.

Як повідомлялося, яєчний сектор України може виграти від скорочення обсягів виробництва цього року.