Тваринництво

Із 13 квітня Україна й Азербайджан експортуватимуть та імпортуватимуть по-новому

З 13 квітня між Україною та Азербайджаном діятимуть нові правила експорту й імпорту – втратить чинність Угода про співробітництво в галузі ветеринарії, підписана ще в рамках СНД у 1993 році.

Держпродспоживслужба тісно співпрацює з Агентством із безпеки харчових продуктів Азербайджану для того, щоб перехід на нові правила відбувся безперешкодно, а співпраця між країнами була розширена.

Зокрема, під час нещодавніх українсько-азербайджанських консультацій обговорювалося співробітництво у галузях ветеринарії, фітосанітарії та безпечності харчових продуктів, повідомили у Держпродспоживслужбі.

Україна й Азербайджан вже погодили сім форм ветеринарних сертифікатів, зокрема на експорт до Азербайджану кормів рослинного походження, сировини тваринного походження, м’яса, м’ясних і молочних продуктів, риби і рибопродуктів.

Також азербайджанська сторона розглядає проєкти ветсертифікатів для експорту до Азербайджану продуктів тваринного походження (меду, продуктів бджільництва, столових яєць, кормового борошна з риби, морських ссавців, ракоподібних та безхребетних та інше).

На фінальній стадії і підписання Угоди у сфері безпечності харчових продуктів, додали в Держпродспоживслужбі.