Тваринництво

Імпортне обладнання для тваринницьких комплексів, що було у вжитку, може бути з «сюрпризом»

Сьогодні у свинарстві поширена тенденція до вільного утримання племінного ядра, що вимагає нестандартного підходу до проєктування.

Про це розповів директор компанії «Євро Деталь» Олександр Батюк, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Ще одна тенденція – встановлення спеціальних воріт для сортування поголів’я за вагою, – зазначив він. – Коли тварина їх проходить, комп’ютер аналізує її вагу та здійснює екстер’єрний аналіз, і, залежно від отриманих параметрів, відчиняє секцію воріт у приміщення з відповідним раціоном».

За словами Олександра Батюка, це рішення дозволяє значно заощадити на годівлі, ефективніше розкривати потенціал тварин до зростання.

Українські виробники також можуть рекомендувати замість системи вологого харчування систему вільного утримання свиноматки разом із поросятами, більш наближеної до природного утримання в сучасних умовах.

Водночас Олександр Батюк застерігає свинарів від досить поширеної помилки – придбання імпортного обладнання, що було у вжитку. «Разом із ним до країни завозять різноманітні хвороби, збудники яких живуть у мікрощілинах устаткування, а за сприятливих умов поширюються на стадо, – пояснив він. – Такий незважений крок може поставити крапку на бізнесі».

Як повідомлялося, поросята до п’яти місяців найчастіше травмують кінцівки на ґратчастій підлозі.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!