Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Хром в органічній формі сприяє зміцненню імунітету в корів

Хром в органічній формі сприяє зміцненню імунітету в корів

Первістки часто відчувають дефіцит хрому і, на відміну від корів, більш схильні до стресу. Це зумовлено тим, що молодим тваринам доводиться звикати до нових раціонів, адаптуватися до процесу доїння, пристосовуватися до мінливих умов навколишнього середовища – зокрема, дотримуватися ієрархії в період переведення в іншу групу.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Крім того, первістки все ще потребують поживних речовин для утворення молока і росту.

З використанням добавок хрому споживання сухої речовини раціону збільшується, в результаті чого підвищуються надої у первісток.

У житті високоудійних корів найважливішим етапом є транзитний період. Протягом шести тижнів (21 день до отелення та 21 день після нього) закладається майбутня молочна продуктивність. Саме в цей період виникає більшість проблем зі здоров’ям тварин, бо вони піддаються фізичному, кормовому, психологічному та метаболічному стресу.

У корів знижується гормональний статус і послаблюється імунітет. У перші шість тижнів після отелення в організмі високопродуктивних тварин розвивається негативний енергетичний баланс.

Дослідження підтвердили, що введення в кормосуміш хрому в органічній формі сприяє зміцненню імунітету, збільшенню споживання сухої речовини раціону, збереженню живої маси після отелення, а також підвищенню надоїв.

З віком у корів частіше виникають захворювання, пов’язані з порушенням обміну речовин. Грамотна годівля й правильний догляд дозволяють запобігти розвитку кетозу, гіпоглікемії й інших патологій, поліпшити здоров’я та відтворну здатність корів, а також подовжити їх продуктивне довголіття. Для цього потрібно ретельно балансувати раціони за всіма поживними та біологічно активними речовинами, додавати до складу кормосуміші хром в органічній формі.

Журнали