Тваринництво

Харківське господарство розбавляє стадо голштинів ще двома породами ВРХ

Стадо великої рогатої худоби на Комишуватському молочному комплексі (Харківська область) на 81% складається з чистокровного голштина. Крім того, господарство утримує ще ВРХ української чорно-рябої молочної породи та 5% монбельярда ‒ для покращення якості молока, збільшення вмісту в ньому жиру та білка.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів заступник генерального директора з виробництва Ярослав Титух.

«Корови голштинської породи ‒ найпродуктивніші, натомість відсоток жиру та білка у їхньому молоці дещо менший, як порівняти з молоком корів м’ясо-молочного напряму, зокрема монбельярдів. Тож ми цю різницю компенсуємо, змішуючи молоко різних порід, ‒ пояснив він. ‒ Оскільки раніше господарство утримувало м’ясо-молочні породи, то досвід маємо».

Загальне стадо Комишуватського молочного комплексу налічує 1,9 тис. голів ВРХ, із яких у середньому дійних корів ‒ 700 голів, фуражних ‒ 800 голів. Також утримують до 350 бичків для реалізації.

Корів утримують безприв’язно, бичків ‒ на прив’язі, уточнив Ярослав Титух.

Середня продуктивність молочного стада ‒ 29,5 л молока на день на корову. Добові надої сягають 21 тонни молока з умістом жиру 4,1%, білка ‒ 3,42%.

Довідка

Комишуватський молочний комплекс входить до групи компаній «Агропросперіс». Спеціалізується на виробництві та продажі молока, а також ВРХ живою вагою.