Тваринництво

Генератор забезпечує 60% роботи молокозаводу «Юрія»

Генератор забезпечує 60% роботи молокозаводу «Юрія»

Молокозавод «Юрія» (ТМ «Волошкове поле») за рахунок орендованого генератору закриває 60% роботи підприємства.

Про це розповів директор молокозаводу Віталій Пустовіт, пише Латифундист.

«Ще один генератор купуємо», – додав він. – На заводі є дві лінії електроживлення. Коли одну лінію вимикали, автоматично перемикалися на іншу. Зараз цього не відбувається, бо автоматику вимкнули. Тож найбільші проблеми, коли обидві лінії вимикають».

Деякі види молочної продукції на заводі через вимкнення світла без попередження зіпсувалися. Так, нещодавно втратили понад тонну стерилізованого молока.

«Якщо за день 3-4 відключення, можна втратити до 10 тонн продукції», – зазначив Віталій Пустовіт. – Що нам допоможе? Принаймні аби за пів години попереджали про вимкнення. Щоб ми встигли швидко переналаштуватися. Ми вже це робимо, міняємо енергетичні щити. Хоча і це непросто. Молочне виробництво – це тривалий процес, не можна на годину запуститися і відключитися».

Він пояснив, що основна стаття витрат (70%) – це сировина, решта – енергетика та інше. Але частка енергоскладової зростає: на генераторах дорожче працювати, до того ж із 1 грудня енергетика дорожчає.

«Нам доведеться це розповсюджувати на кінцеві ціни. Поки не збільшували, але це питання на розгляді. Десь на 5% ціна зросте, – повідомив директор «Юрії». – Це пов’язано не лише з енергетикою, бо фермери теж піднімають вартість молока, і не на 10-20 коп., а на 50. Якщо перевести це підняття разом з вартістю доставки та іншими витратами, то ціна молока зросте десь на 1 грн».

Наразі «Юрія» переробляє в середньому 150 тонн молока на добу, зазначив Віталій Пустовіт. Улітку – 200-300 тонн.

«Планувати щось неможливо, працюємо по ситуації. Але ми не опускаємо руки, не відмовляємося від виробництва якихось продуктів, – запевнив він. – Навіть запустили новий – безлактозну сметану».

Нагадаємо, в Мінагрополітики вважають, що перебої з електропостачанням суттєво не вплинуть на вартість продуктів харчування.