Тваринництво

Фуражна пшениця подорожчала на 12%

Фуражна пшениця подорожчала на 12%

Затрати фермерів на заготівлю фуражних кормів КРС щороку зростають. Так, у 2016/17 маркетинговому році фуражна пшениця подорожчала порівняно з минулим роком на 413 грн./тонна (12,2%) ‒ до 3,8 тис. грн./тонна. Фуражний ячмінь – на 152 грн. (4,5%) ‒ до 3,55 тис. грн./тонна. Фуражна кукурудза – на 251 грн. (6,7%) ‒ до 4 тис. грн./тонна.

Про це повідомили в аграрній компанії «Фенікс Агро».

Зростання цін на корми почалося з 2014 року, зазначає аналітик «Фенікс Агро» Валерія Пекін. Курс гривні активно знижувався, а оскільки ціни на корми прив’язані до курсу долара, девальваційні процеси відобразилися на ціні.

Ціни на молоко, навпаки, з 2014 року були стабільними. Незначне зростання ціни почалося з кінця 2015 року.

«Це заважало розвитку тваринницького комплексу України, який почав інтегрувати девальваційні процеси національної валюти лише наприкінці 2015 року», ‒ уточнює Валерія Пекін.

За її прогнозами, у довгостроковій перспективі, після повної інтеграції закупівельними цінами на незбиране молоко девальвації гривні, ціни на кормове зерно знизяться, що сприятиме відновленню рентабельності в секторі молоковиробництва, який функціонував в умовах особливо високих і нестабільних цін на корми протягом майже всього минулого десятиліття.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!