Фітобіотики покращують продуктивні показники птиці
Однією з альтернатив кормовим антибіотикам за вирощування птиці є фітобіотики. Так, згодовування курчатам-бройлерам екстракту з хвої ялиці покращує гематологічні показники та збільшує живу масу курчат-бройлерів на 4%.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
За додавання водних екстрактів материнки звичайної і/або розмарину кількістю 2 г/кг комбікорму посилюється імунітет у курчат-бройлерів, спостерігається позитивний вплив на мікрофлору кишківника, що покращує процес травлення і захист кишківника від ентеропатогенних бактерій, а також підвищує живу масу курчат у 36-добовому віці, як порівняти з птицею, якій не згодовували фітобіотики.
За вирощування бройлерів як фітобіотичну альтернативу антибіотикам можна використовувати добавку порошку кориці кількістю 0,5% від маси раціону. При цьому жива маса курчат та конверсія корму не поступаються тим, за вирощування яких застосовували антибіотик окситетрациклін. До того ж покращуються сенсорні характеристики м’яса.
Дослід із додаванням водно-спиртових екстрактів із надземної частини коріння або цільної рослини ехінацеї пурпурової до питної води показав збільшення середньодобового приросту живої маси курчат-бройлерів на 3,3-12,5% та скорочення витрат корму на приріст на 5,2-9,2%, як порівняти з контролем.
Як повідомлялося, органічні кислоти у комбінації з ефірними оліями найефективніше борються з патогенами.