Тваринництво

Експрес-тести визначать, чи потрібні антибіотики для лікування маститу в корови

Експрес-тести визначать, чи потрібні антибіотики для лікування маститу в корови

Лабораторія якості молока Uman Labs розробила діагностичний набір експрес-тестів М-КІТ, який дозволяє значно зменшити використання антибіотиків під час лікування маститних корів. Це своєю чергою скорочує кількість молока з антибіотиками від хворих корів до 70%, повідомили в Асоціації виробників молока.

Сьогодні 90% корів із маститом лікують антибіотиками, але своєчасна і правильна діагностика дозволяє знизити кількість випадків використання антибіотиків або навіть повністю виключити їх.

«Використання набору М-КІТ при діагностиці маститу дозволяє зменшити об’єм молока з антибіотиками від хворих корів на 50-70%. Є різні види маститу, і в 60-70% випадків використання антибіотиків не потрібне, наголосила менеджер Uman Labs Олександра Паламаренко. – Можна обійтися симптоматичними або протизапальними препаратами».

У середньому лікування корови антибіотиком займає три дні плюс період каренції (час, коли антибіотик ще знаходиться в організмі і потрапляє в молоко), який триває в середньому тиждень. Це означає, що протягом 10 днів молоко містить залишки антибіотиків і на промислову переробку не приймається.

Так, якщо на фермі зі стада в 500 голів, середній надій яких становить 20 л на добу, 5% корів (25 голів) хворіють на мастит, то втрати становлять 500 л лише за один день і 5 тис. л за весь умовний період лікування. Крім того, до цих втрат додається вартість діагностики, антибіотиків, додаткової робочої сили й утилізації непридатного молока.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!