Тваринництво

Екологічна годівля бройлерів без додавання неорганічного фосфору можлива

Екологічна годівля бройлерів без додавання неорганічного фосфору можлива

Для профілактики браку фосфору у птиці зазвичай у корми вводять його надмірну кількість – це призводить до підвищення вартості корму і зниження прибутковості, пише журнал «Наше птахівництво».

Крім того, надлишковий фосфор, що виділяється з послідом, далі потрапляє в ґрунт і ґрунтові води, забруднюючи довкілля. Через загострення екологічних проблем виробники повинні змінювати й покращувати раціони птиці.

У раціонах бройлерів, створених лише на основі рослинної сировини, велика частина фосфору міститься у вигляді фітата, а в такій формі він майже недоступний. Тому для задоволення потреби птиці у фосфорі фахівці з годівлі радять уводити в корми неорганічний фосфор і фітазу. Остання позитивно впливає на годівлю, руйнуючи фітат і роблячи фосфор доступним – тоді знижується потреба в додаванні неорганічного фосфору.

Для птиці віком 1-10 днів найскладніше повністю прибрати неорганічний фосфор із раціонів, рекомендований уміст засвоюваного фосфору для них – 0,42-0,45%.

Та сьогодні вже є продукти, що повністю замінюють неорганічний фосфор під час годівлі бройлерів із першого дня раціонами на основі рослинної сировини.

Довідка

Фосфор – незамінна мінеральна речовина в раціонах бройлерів. Він потрібен для здоров’я, росту, розвитку кісток і правильного функціонування нервової системи, особливо в ранні періоди життя. Також він покращує конверсію енергії та продукування яйця.