Тваринництво

Ефірна олія орегано допомагає у боротьбі з дизентерією свиней

У боротьбі з дизентерією свиней допомагає порошкова форма натуральної ефірної олії орегано. Результати багатьох досліджень підтверджують високу чутливість брахіспір, наприклад Brachyspira Hyodysenteriae, до олії орегано.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Часто збудником дизентерії є Brachyspira Hyodysenteriae (грамнегативна анаеробна спірохета), яка локалізується в слизовій оболонці товстого кишківника, а за оптимальних умов для розмноження, зазвичай у разі запалення кишківника, швидко заселяє його тонкий відділ.

Свиней, хворих на дизентерію, як правило, лікують антибіотиками. Проте все частіше різні типи брахіспіри виявляють стійкість до ветеринарних препаратів.

Нещодавні дослідження виявили кілька типів Brachyspira (слабко бета-гемолітичних), які вважалися переважно непатогенними, але змогли сприяти колонізації й утворенню ушкоджень. Два з них – B. innocenns і B. pilosicoli – можна сплутати з B. Hyodysenteriae: досить часто вони призводять до легкого негеморагічного коліту.

Як повідомлялося, Краснопільський ММК бореться з дизентерією у свиней за допомогою фітобіотиків.

Довідка

Дизентерія свиней – гостра заразна хвороба, що характеризується профузним проносом, часто з домішками крові та слизу у фекаліях, і некротичними змінами в шлунково-кишковому тракті. Захворювання переважно уражує свиней, яким більше 2-3 місяця. У ранньому віці поросята хворіють менше.