Тваринництво

Сумське господарство бореться з дизентерією у свиней за допомогою фітобіотиків

ТОВ «Краснопільський ММК» (Сумська область) бореться з дизентерією у свиней за допомогою фітобіотиків. Вони є абсолютно природними препаратами, спрямованими на здорову відгодівлю тварин і отримання екологічної продукції.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів співвласник Краснопільського ММК Ігор Вощенко.

Головною причиною виникнення дизентерії є неправильна система раціону в годівлі свиней, наголосив він. У 2018 році господарство вирішило профілактувати спалахи цієї хвороби, використовуючи фітобіотики.

«Під час переведення тварин на дорощування на постійній основі додали до складу комбікорму фітобіотик, – розповів Ігор Вощенко. – До того ж для груп свиней, у яких спостерігали діарею, додатково додавали у воду рідкий фітобіотик».

За його словами, у результаті в дослідних групах, які отримували сухий і рідкий фітобіотики, випадки дизентерії не виникали, а виробничі показники свиней покращилися. «Середня маса поросят у І кварталі 2019 року становила 8,3 кг, тоді як без застосування фітобіотика була 7,95 кг, – зазначив Ігор Вощенко. – Забійна маса після згодовування препарату сягнула 122,3 кг (+2,9%), а період відгодівлі зменшився на 18 днів».

Крім того, після зміни технології годівлі забійний вихід збільшився на 1,1%, середньодобові прирости зросли на 4,2%, а конверсія корму покращилася на 3,94% — до 3,65 кг, додав він.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!