Тваринництво

Ефективні ферми встановлюють гумове рулонне покриття у небезпечних місцях

Дедалі більше молочних ферм віддають перевагу покриттю рулонного типу з первинних матеріалів для убезпечення переходів і накопичувачів. Сьогодні таке покриття є майже у всіх областях України.

Так, нещодавно завершили монтаж гумового рулонного покриття у СТОВ «Перемога» (Черкаська область) у накопичувачі та переходах.

Господарство «Воскобійники» у виборі покриття для небезпечних місць віддало перевагу продукту найвищої якості.

Кілька років користується такою гумою Агрофірма ім. Довженка (Полтавська область), де нею вкрито накопичувач і переходи між приміщеннями та доїльною залою.

Серед переваг рулонної технології, як порівняти з пазловою, господарства називають те, що вона економніша та безвідходніша. Господарство замовляє суцільну смугу з розрахунку площі свого приміщення (накопичувач, коридор, гнойова алея). Це значно спрощує монтаж і зменшує відходи, бо немає потреби кроїти чи підганяти під розміри. Тобто для власника це й економічно вигідніше, адже він платить тільки за ту кількість гуми, що потрібна.

На відміну від пазлів, у рулонів є ще один плюс: не виникає проблем із просочуванням води та забиванням стиків гноєм.

Також вагомим аргументом на користь високоякісного покриття є 10 років гарантії на гуму (це прописано в договорі постачання) та післягарантійний супровід, які надає компанія «Лакта Люкс». 

Гуму, яку постачає компанія, можна чистити дельта-скрепером, трактором – гарантія від цього не змінюється.