Тваринництво

Дорожчають усі ґатунки молока

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Дорожчають усі ґатунки молока

На ринку сирого молока – нова хвиля підвищення цін на сировину.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

Середньозважена ціна трьох ґатунків молока за три тижні додала 43 коп. – до 10,67 грн/кг. Подорожчали всі ґатунки, але найбільше – перший і вищий, які наздоганяють попереднє стрімке зростання вартості молока класу екстра.

За цей час середня ціна екстраґатунку зросла на 31 коп. – до 11,16 грн/кг; вищого – на 43 коп. – до 10,73 грн/кг; першого – на 56 коп. – до 10,12 грн/кг.

За сезонного зниження виробництва молока та на тлі дефіциту, що зростає, передусім, з боку домашнього сектора, темпи підвищення цін вже нагадують торішні, але з деяким запізненням. Найактивніше зростає вартість першого ґатунку, компенсуючи всі втрати протягом весни.

До слова, в період жорсткого карантину та падіння попиту найбільше здавав свої позиції перший ґатунок, а в травні його ціна вже була на рівні торішніх показників і тривалий час утримувалася на таких позиціях.

Фаза росту цін останні два роки перевищує очікування на ринку. Це зумовлено відчутним дефіцитом сировини у переробників, звідки випливають важко прогнозовані стрибки вартості. Крім того, підвищення цін спричинене суттєвим подорожчанням кормового комплексу восени.

Найближчими тижнями експерти АВМ не виключають подальшого зростання  цін, хоча значно меншими темпами. Середня вартість зростатиме, оскільки ця хвиля підвищення повністю ще не завершена.

Перспективи нової хвилі зростання цін стримані в очікуваннях, але останнє слово – за ринком. Водночас дорога сировина зустріне опір в торговельних мережах у вигляді загострення конкуренції з імпортною продукцією.

Як повідомлялося, агрофірма «Соняшник» за два роки на 14 л збільшила добові надої на корову.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями