Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Додавання розчинних волокон до раціону птиці покращує ефективність травлення

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додавання розчинних волокон до раціону птиці покращує ефективність травлення

Погане розщеплення білка за допомогою пепсину в шлунку птиці призводить до менш ефективного розщеплення трипсином і хімотрипсином у дванадцятипалій кишці.

Кращий спосіб подолати цю проблему – забезпечити оптимальну роботу шлунка, додавши в раціон певну кількість корисних волокон.

Також слід подбати про те, щоб неперетравлювані компоненти не ставали субстратом для некорисних токсин-продукуючих бактерій – таких, як сальмонела, кампілобактер, кишкова паличка та клостридії. Ці бактерії в процесі метаболізму продукують коротколанцюгові жирні кислоти: ацетат, бутират і пропіонат, що сприяє збільшенню їхніх популяцій і стає однією з причин виникнення ентериту.

Додавання до раціону розчинних волокон змінює швидкість фекального обміну в птиці, покращує мікробіоту кишківника й ефективність травлення, дозволяючи коменсальним бактеріям у товстій кишці використовувати клітковину як джерело енергії, в результаті чого посилюється мікробний метаболізм і ріст корисної мікробної популяції.

Перетравність корму використовується як інструмент для розрахунку кількості доступних поживних речовин для птиці. Частина інгредієнтів, що не перетравлюється, стає поживним середовищем для розвитку бактерій у задній кишці.

За наявності стабільної мікрофлори в товстій кишці дорослих тварин процеси травлення можуть контролюватися автономно. Проте в курчат, що недавно вилупилися, мікрофлора все ще перебуває в процесі формування, тому надходження неперетравлених поживних речовин порушує її баланс і провокує розмноження патогенних і токсин-продукуючих бактерій. Таким чином, засвоюваність поживних речовин стає не лише засобом розрахунку, а й цінним параметром якості, який, особливо у разі з молодняком, не слід випускати з уваги.

Як повідомлялося, катар зоба уражує птицю, яка недоотримує вітаміни і мінерали.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: