Тваринництво

Добових курчат на Володимир-Волинську птахофабрику постачають із ЄС і України

Добовий молодняк бройлерів надходить на Володимир-Волинську птахофабрику від п’яти постачальників: три привозять курчат із країн Євросоюзу, два ‒ з України. Це унеможливлює загальний підхід до ветеринарної програми лікувально-профілактичних щеплень та обробок птиці.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповіла Людмила Плетінь, заступниця директора з виробництва Володимир-Волинської птахофабрики.

Лікарі ветеринарної медицини, закріплені за кожним виробничим відділенням, роблять патрозтин курчат-бройлерів під час посадки нової партії добового молодняку на виявлення характерних ознак бактеріального, аліментарного й грибкового походження,  відбирають проби крові для визначення антитіл до основних вірусних захворювань птиці, моніторингу й контролю основних інфекційних хвороб.

«Здебільшого ми спостерігаємо ознаки захворювань аліментарного походження: авітамінози й брак мікро- й макроелементів, ‒ зазначила Людмила Плетінь. ‒ Дуже рідко ознаки грибкового захворювання (аспергільоз), бактеріального (колібактеріоз), основною причиною якого є жовткові перитоніти».

Вона уточнила, що в кожному конкретному випадку ухвалюється рішення щодо застосування тих чи інших ветеринарних препаратів із профілактичною чи лікувальною метою. Загалом це комплекси вітамінів, мінералів і пробіотики, додала Людмила Плетінь.

Як повідомлялося, ще одне угорське господарство може постачати до України курчат та інкубаційні яйця.