Тваринництво

До 2030 року британські птахофабрики скоротять харчові відходи на 50%

Британська ресурсозберігаюча організація WRAP три роки тому досягла угоди з низкою ключових птахівничих і свинарських підприємств щодо скорочення на 50% харчових відходів до 2030 року.

Зокрема, йдеться про компанії 2 Sisters Food Group, Avara Foods, Moy Park Ltd і Noble Foods, які за цей період досягли значних успіхів, пише Poultry World.

Торік компанія Noble Foods, яка щотижня оцінює, упаковує і доставляє понад 60 млн яєць, переробила 114,1 тис. тонн продовольства проти 113,9 тис. тонн у 2018 році. Незважаючи на збільшення загального обсягу переміщених харчових відходів, вони скоротилися з 0,4% (493 тонни) в 2018 році до 0,3% (386 тонн) у 2019 році, що привело до падіння на 38%, як порівняти з базовим 2017 роком.

91% харчових відходів використовується для анаеробного зброджування, а решта – для виробництва енергії. Noble Foods також відправляє за кордон 845 тонн нежиттєздатних рідких яєць і шкаралупи для переробки на корм для домашніх тварин.

Постачальник птахівничої продукції Avara Foods, який переробляє 230 млн голів птиці на рік, заявив, що продовжує інвестувати в свої заводи, щоб збільшити автоматизацію там, де це можливо, і максимізувати вихід їстівного м’яса внаслідок переробки.

У  2019 році Avara відправила 131 тис. тонн побічних продуктів тваринного походження на переробку для виробництва кормів для домашніх тварин та інших продуктів. Це на 35 тис. тонн більше, ніж у 2018 році.

Avarа також направила 58 тис. тонн у вигляді палива, сільськогосподарської продукції або анаеробного зброджування для виробництва енергії.

Компанія Moy Park на початку цього року приєдналася до ініціативи «М’ясо в чистому безвуглецевому світі» – міжгалузевого проєкту з оптимізації продуктивності і мінімізації відходів від ферми до виделки. Протягом звітного періоду вона також приступила до реалізації громадської ініціативи «Курячий забіг», у рамках якої продукція доставляється на поріг по всій Північній Ірландії.

Компанія 2 Sisters Food Group вжила заходів на своїх птахопереробних підприємствах, включаючи перевірку контролю в ключових областях планування виробництва. Оптимізація ліній дозволила зменшити проблеми з якістю, пов’язані з сумісністю машин, а модифікація конвеєрів дозволила підвищити ефективність передачі продукції між холодильними та пакувальними ділянками на одному з виробничих об’єктів.

Як повідомлялося, роботу птахофабрики «Курганський бройлер» (Харківська область) зупинили через її пожежонебезпечність.