Тваринництво

До 2025 року поголів’я свиней у господарствах населення може скоротитись на третину

До 2025 року поголів’я свиней у господарствах населення може скоротитись на третину

За п’ять років кількість свиней у господарствах населення України може скоротитися до 1,7 млн голів, або на 35%.

Такий прогноз робить президент Асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко, повідомили в асоціації.

За її словами, наразі  на присадибний сектор припадає понад 40% загального свинопоголів’я в Україні.

«Упродовж останніх п’яти років кількість свиней у домогосподарствах населення скорочується в середньому на 7,5% на рік. Так, у 2015 році свинопоголів’я у присадибному секторі налічувало 3,6 млн голів, цьогоріч воно дорівнює 2,6 млн», – зауважила Оксана Юрченко.

Вона підкреслила, якщо така тенденція збережеться, до 2025 року в особистих господарствах громадян кількість свиней зменшиться до 1,7 млн голів.

Одним із чинників, що сприяють такому розвитку подій, є епізоотична ситуація щодо АЧС в країні, а також відсутність ідентифікації тварин у господарствах населення та низький рівень біобезпеки.

У разі підозри на африканську чуму свиней власники таких тварин намагаються якнайшвидше їх збути, що сприяє поширенню хвороби.

Продаж неідентифікованих подвірно забитих свиней на стихійних ринках, у свою чергу, ускладнює контроль епізоотичної ситуації в країні.

Крім того, з 1 січня 2025 року в Україні набуде чинності положення щодо заборони на реалізацію на ринках тварин, які забиті подвірно: до продажу допускатимуть лише свинину, забиту на сертифікованих бійнях.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!