Тваринництво

Для створення вакцини від АЧС потрібно щонайменше п’ять років

Для створення вакцини від АЧС потрібно щонайменше п’ять років

Австралійські дослідники, які беруть участь у розробці вакцини проти вірусу АЧС, вважають, що мине щонайменше п’ять років, поки відповідний препарат буде випущено на ринок.

Зараз вірус наближається до австралійських кордонів – про це свідчать спалахи АЧС у Східному Тиморі – острівній державі, розташованій неподалік від Австралії.

Наразі в Австралійській лабораторії здоров’я тварин у штаті Вікторія команда дослідників намагається розробити вакцину від АЧС, але це потребує часу.

«Я не очікував, що африканська чума свиней поширюватиметься з такою швидкістю. Думаю, що ми не зможемо контролювати АЧС, поки не буде доступна вакцина», – зазначив директор лабораторії доктор Тревор Дрю.

Вірус уже знищив 25% світової популяції свиней і найближчим часом може потрапити на територію Австралії, де поголів’я диких свиней оцінюється в 25 млн голів. Дикі свині є найактивнішими перенощиками АЧС.

З метою уникнення вірусу і збереження 2,7 тис. промислових свинарських господарств Австралії, в країні було ухвалено новий закон про біобезпеку.

Наразі пошуком вакцини проти АЧС, окрім австралійців, займаються науковці з ЄС, США, Великої Британії та Китаю.

Як повідомлялося, Чехії вдалося зупинити розповсюдження АЧС у країні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!