Тваринництво

Чехії вдалося зупинити розповсюдження АЧС у країні

Чехії вдалося зупинити розповсюдження АЧС у країні

З усіх європейських країн, де останніми роками виявили спалахи африканської чуми свиней (АЧС), Чехія стала єдиною, якій фактично вдалося зупинити вірус, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Перший випадок АЧС у Чехії виявили влітку 2017 року, хоча пасивне спостереження розпочалося на три роки раніше. Підтвердження отримали в національній лабораторії для АЧС після перевірки впольованого дикого кабана. Відтоді  вжито низку заходів, спрямованих на припинення розповсюдження вірусу, які дали позитивний результат.

Востаннє зразки з вірусом АЧС від живої тварини були виявлені 8 лютого 2018 року. А 15 квітня того ж року була знайдена туша мертвого дикого кабана також із позитивним аналізом, проте живих інфікованих особин більше не виявляли.

Позитивний результат боротьби з хворобою досягнуто завдяки кільком чинникам. Ветеринарна служба спостерігала за ситуацією і змогла вчасно виявити перший випадок захворювання.

Подальші дії запобігли поширенню АЧС у популяції диких кабанів, тому всі позитивні випадки були виявлені на невеликій території (лише 89 км²) у районі Злін. З огляду на відстань до найближчого спалаху можна припустити, що передання вірусу сталося  через людську діяльність.

Наступне значне зниження (майже повна депопуляція) кількості диких кабанів у зоні виявлення позитивних випадків АЧС призвела до зупинки циркуляції вірусу.

Активні дії ветеринарної адміністрації щодо контролю біобезпеки на тваринницьких підприємствах запобігли інфікуванню тварин у господарствах населення – спалахів АЧС у домашніх свиней у Чехії не було.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!