Тваринництво

Для специфічної профілактики вірусних пневмоентеритів ВРХ варто використовувати інактивовані вакцини

Для специфічної профілактики вірусних пневмоентеритів ВРХ варто використовувати інактивовані вакцини

Заходи специфічної профілактики вірусних пневмоентеритів великої рогатої худоби полягають у створенні пасивного імунітету завдяки препаратам сироватки (імунної сироватки, сироватки реконвалесцентів або імуноглобуліну) й активної імунізації (вакцинації).

Використання вакцин дозволяє ефективно керувати епізоотичним процесом, знижувати до мінімуму захворюваність й економічні збитки від інфекційних захворювань.

У світі розроблено живі й інактивовані, моно-, бі- й комплексні вакцини, які містять як вірусні, так і бактеріальні антигени. Проте використання живих вакцин обмежене, а інактивовані вакцини завдяки нешкідливості і високій імуногенності отримали широке застосування.

Так, інактивовані вакцини, на відміну від живих, не викликають абортів, імуносупресії й персистенції вірусів. Щеплені інактивованими вакцинами тварини не виділяють вірус у зовнішнє середовище, тому не створюють загрозу розповсюдження цих хвороб, а також не розповсюджують генетичну інформацію цих збудників.

Інактивовані вакцини безпечні, тому ними можна імунізувати тільних корів і биків-плідників. Ще однією перевагою інактивованих вакцин над живими є їхня відносно висока стабільність під час зберігання.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!