Тваринництво

Для профілактики флегмони вінчика у корів треба стежити за чистотою ратиць

Поділитись:
Для профілактики флегмони вінчика у корів треба стежити за чистотою ратиць

Захворювання флегмони вінчика у корови супроводжується поганим самопочуттям тварини, втратою апетиту, підвищенням температури та зниженням надоїв молока, кульгавістю, а також припухлістю, що локалізується в міжкопитній щілині.

Від подразнення хворої ділянки корова відчуває дуже сильний біль. З часом хвороба уражує копито. Якщо на вінчику є ще травми, туди потрапляють мікроби, гній із рани.

Якщо не розпочати лікування флегмони вінчика у корови, це може призвести до запального процесу суглоба, гнійного дерматиту, сепсису і навіть ящура.

На початку лікування хворих тварин ізолюють, перестають випасати та переводять у стійла з м’якою підстилкою.

Призначають специфічні новокаїнові блокади в поєднанні з антибіотиками, внутрішньовенно уротропін із хлористим кальцієм.

Відмінний ефект демонструють і пов’язки з камфорним спиртом або спирт-іхтіолові, які слід прикладати до ураженої ділянки.

Якщо з’явилися вогнища абсцесів, то їх слід якомога швидше розкрити. Після цього їх промивають дезінфекційними засобами й накладають на поверхню рани мазь Вишневського, Конькова, порошок, що складається з антибіотиків або сульфаніламідів.

Для швидшого одужання до раціону хворих тварин додають вітамінні комплекси.

Для профілактики флегмони вінчика потрібно ретельно оглядати вінчик час від часу, стежити за чистотою копит, вибирати пасовища, де немає боліт.

Довідка

Флегмона вінчика – гнійне запалення тканини під основою шкіри самого вінчика ратиці ВРХ. Розвивається в разі саден на ньому та забиття.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями