Тваринництво

Для окремих високопродуктивних корів можна зробити сухостійний період меншим ніж 35 днів

Для окремих високопродуктивних корів можна зробити сухостійний період меншим ніж 35 днів

Зменшення тривалості сухостійного періоду в корів менше ніж 35 днів або безперервне доїння до самих родів може бути застосовано для окремих високопродуктивних корів як захід зменшення тяжкості перебігу метаболічних розладів під час перехідного періоду та подовження їхнього довголіття й виробничого використання.

Скорочувати термін сухостійного періоду можна у корів тільки після другої та наступних лактацій, тому що в молодих тварин після першої лактації в сухостійний період, крім інволюції й регенеративних процесів у молочній залозі, відбувається ще і її ріст і розвиток.

Крім того, низький рівень імуноглобулінів у молозиві корів без сухостійного періоду не забезпечує колострального імунітету в новонароджених. У таких випадках рекомендується використовувати молозиво від інших корів із тривалістю сухостійного періоду 45-60 днів.

За даними закордонних дослідників, у корів із продуктивністю понад 10 тис. кілограмів молока на лактацію зниженням молочної продуктивності можна знехтувати, бо воно компенсується молоком, одержаним шляхом подовження лактації.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!