Тваринництво

Де живуть найкращі корови у світі

Де живуть найкращі корови у світі

 

Ізраїльські корови — світові рекордсменки по надоях молока. Незважаючи на несприятливі погодні умови та відсутність у країні простору для пасовищ, ізраїльські корови за своїми надоями перевершують усіх інших. Причому мова йде не лише про кількість, а й про якість — вони лідери у світі по жирності молока та питомій вазі білка.

У середньому корова в Ізраїлі дає 12 500 л молока на рік (3,6% жиру, 3,2% білка). Річний надій від однієї корови містить 357 кг молочного жиру й 326 кг білка. І це при тому, що не так давно ізраїльських корів називали «водними» через надзвичайно низьких жирності й поживної цінності їхнього молока. Для порівняння: в Канаді та США ця цифра становить близько 10 000 л. Ізраїльські корови значно кращі не завдяки якості самих тварин — причина в керуванні, технології та знаннях.

Як же ізраїльтянам вдалося досягти цього?

По-перше, були створені оптимальні раціони годівлі тварин, що компенсують відсутність в Ізраїлі таких літніх пасовищ, як в Австралії та Новій Зеландії. До того ж коров’ячий раціон не дуже й дорогий — він, звісно, коштує дорожче, ніж у тій самій Новій Зеландії, але не більше, ніж у США та Європі.

По-друге, у спеку корів навчилися захищати від перегріву, що дуже погано позначається на кількості та якості молока. Роблять це за допомогою спеціальних систем, які поливають корів водою й обдувають повітрям.

За даними Міністерства сільського господарства Ізраїлю, за природного випасання в умовах Ізраїлю корова могла б давати не більше як 8 л молока на день, тоді як нині вона дає 30 л.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!