Тваринництво

«Дан-Фарм Україна» запроваджує енергоефективні технології

«Дан-Фарм Україна» запроваджує енергоефективні технології

Компанія «Дан-Фарм Україна» намагається бути максимально енергоефективною. Так, її приміщення відгодівлі свиней взагалі не опалюються, тому що ферма зовні добре утеплена. Цілий рік там підтримується температура 18-20 ℃.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор зі свинарства «Дан-Фарм Україна» Володимир Радченко.

Також підприємство підтримує партнерські відносини з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO).

«NEFCO є нашим кредитором, – зазначив Володимир Радченко. – Умовою надання кредиту було дотримання нами європейських вимог щодо екологічності виробництва, зокрема відсутності парникових викидів. Ідеться про облаштування закритих лагун для гною. Крім того, ми працюємо над виконанням свого зобов’язання щодо встановлення системи теплових помп для обігріву приміщень, яка працює на відновлювальній енергії, в нашому випадку – енергії з гною».

Як повідомлялося, «Генетік-Інвест» опалює тваринницькі приміщення свинячим гноєм.

Довідка

«Дан-Фарм Україна» (Київська область) – ферма повного циклу з підрозділами репродукції та дорощування потужністю 110 тис. поросят на рік. Супутні виробництва — рослинництво, виготовлення комбікорму. На свинокомплексі одночасно утримують 3,5 тис. свиноматок, 8-9 тис. поросят-сисунів, 1,2 тис. голів ремонтного молодняку, 30 кнурів, 15 тис. поросят на дорощуванні (до 30 кг).

«ДФУ Агро» (Житомирська область) займається відгодівлею свиней, одночасно утримує 20 тис. голів.