Тваринництво

Цього року зафіксували майже 200 порушень із обігом фальсифікованого масла

З початку року в Україні зафіксовано 198 порушень, пов’язаних із обігом фальсифікованого масла. Припинено обіг 556 кг продукту та вилучено 2,4 тонни.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

«Солодковершкове масло – продукт, який чи не найчастіше підробляється недобросовісними виробниками», – констатувала голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Загалом з початку 2021 року проведено 9,8 тис. моніторингів діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють обіг солодковершкового масла, та більше 2 тис. перевірок закладів торгівлі та громадського харчування на предмет виявлення фальсифікації традиційних молочних продуктів. Відібрано 871 зразок молочної продукції, серед яких, за результатами лабораторних досліджень, у 45 випадках виявлено жири немолочного походження.

Тимчасово припинено виробництво у 43 операторів ринку. На виробників оформлено 156 приписів щодо усунення невідповідностей, пов’язаних із впровадженням програм передумов системи управління безпечності харчових продуктів на підприємстві. На 21 посадову особу винесено постанови про порушення.

Як повідомлялося, середня ціна виробників вершкового масла зросла до 176,8 грн/кг.

Нагадаємо, за вісім місяців Україна експортувала на 16% менше масла.