Тваринництво

Чинники, які збільшують прозорість яєчної шкаралупи

Чинники, які збільшують прозорість яєчної шкаралупи

Яєчна шкаралупа може стати прозорішою внаслідок теплового стресу. Тому важливо зменшити вплив стресових чинників на птицю, пише журнал «Наше птахівництво».

Під час дихання кури втрачають CO2, рН крові стає більш лужним і зменшує кількість кальцію в крові, що може призвести до проблем із кістками. Оскільки формування яєчної шкаралупи потребує високого рівня кальцію, його зниження може спричинити розвиток яєць із напівпрозорою яєчною шкаралупою.

Під час теплового стресу споживання води зазвичай збільшується, і поживні речовини швидше проходять через кишківник птиці з меншим часом для всмоктування. Внаслідок цього буде менше поживних речовин, які можна використовувати для виробництва високоякісних яєць.

За спалаху хвороби серед батьківського поголів’я організм птиці змушений відволікати необхідні поживні речовини від яєчної продуктивності та спрямовувати імунній системі для боротьби з хворобою. Це означає, що для виробництва мембрани, колагенової матриці та власне яєчної шкаралупи буде доступно менше поживних речовин (цинку, мангану, міді), що призведе до прозорості шкаралупи.

Запобігання захворюванням, впровадження ефективних систем зниження температури для зменшення теплового стресу та інвестування в хорошу програму вакцинації є ключовими чинниками для зниження прозорості яєчної шкаралупи. Водночас можна покращити годівлю птиці за допомогою мінерального комплексу.

Генетика також позначається на якості яєчної шкаралупи. Деякі генетичні лінії можуть просто створювати товстішу яєчну шкаралупу, ніж інші.

Ще один важливий чинник – вік несучки. Старші батьки несуть більші яйця з тоншою шкаралупою.