Тваринництво

Про що свідчить прозора яєчна шкаралупа

Про що свідчить прозора яєчна шкаралупа

Якість яєчної шкаралупи треба постійно контролювати і за виробництва столових яєць, і вирощуючи батьківське поголів’я бройлерів. Зважаючи на те, що яйце формується щоденно, якість яєчної шкаралупи може бути різною, пише журнал «Наше птахівництво».

На будь-якому ринку тріснуті або розбиті яйця негативно впливають на отримання прибутку. Для виробників столових яєць якість яєчної шкаралупи важлива для забезпечення цілісності продукції по всьому ланцюгу постачання.

Для батьківського поголів’я йдеться про отримання міцних інкубаційних яєць для покращення життєдіяльності ембріонів.

Один із параметрів, який необхідно відстежувати, – прозорість яєчної шкаралупи. Прозора шкаралупа є ознакою того, що яйця не сформувалися належним чином, що може призвести до пошкоджень яєчної шкаралупи та зниження виводимості.

За використання правильних інструментів для дослідження можна частково бачити крізь яєчну шкаралупу з високим рівнем прозорості. А це означає, що мембрана, колагеновий матрикс і сама шкаралупа не мали достатнього відкладення мінералів для належного формування щільності.

Гарна якість яєчної шкаралупи може зазнати негативного впливу – для цього, наприклад, достатньо одного спекотного дня. Крім того, птиця може перенести настільки легкий стрес, як незнайома особа, яка зайшла у пташник. Санація та біобезпека птахоферми також мають значення, адже хвороби й інфекції можуть змінити прозорість яєчної шкаралупи.

Як повідомлялося, якість шкаралупи з віком несучок.