Тваринництво

Чим загрожує вертикальне розташування інкубаційного яйця

За вертикального розташування інкубаційного яйця негативно впливає лише укладання догори гострим кінцем і вниз повітряною камерою. Воно може статися через використання веретеноподібного, округлого, подовженого (некондиційного) яйця, яйця з однаковими розмірами обох полюсів та через невисоку кваліфікацію/неуважність/ втомленість обслуговчого персоналу.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

У такому разі зародки часто займають неправильний стан – головою у бік від повітряної камери, над якою збирається білок. При цьому алантоїс розростається неправильно, часто не замикається у гострому кінці яйця.

Учені за допомогою прижиттєвого біологічного контролю на сьому добу інкубації встановили чітке відставання у розвитку в групах із горизонтальним укладанням яєць. А під час переведення на вивід найгірші результати були за горизонтального та вертикального (гострим кінцем догори) укладання курячих яєць.

Відставання у розвитку проявлялося і показниками загального розвитку, і темпами засвоєння поживних речовин із жовточного мішка.

Крім того, як порівняти з контролем та іншими дослідними групами, збільшилися показники ранньої ембріональної смертності («кров’яні кільця») та пізньої («задохлики»). При цьому відносні прирости маси курчат за два тижні вирощування, ймовірно, були меншими, ніж у контролі.

Як повідомлялося, найважливіший період для повертання яєць – перший тиждень інкубації.