Тваринництво

Чим вище вміст рослинних компонентів у раціоні тварин, тим гірше засвоюються мікроелементи

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Широка пропаганда застосування сорбентів для інактивації мікотоксинів у раціонах тварин може призвести до обмеженого засвоєння мікроелементних добавок, у тому числі й хелатних форм. Мікроелементний дисбаланс у цьому разі неминучий.

Якщо не можна уникнути застосування сорбентів, то треба обирати ті, що в своєму складі містять життєво необхідні мінеральні компоненти – наприклад, рослинні екстракти. Поряд із сорбувальним ефектом вони одночасно виявляють і лікувально-профілактичний.

Чим більший відсоток рослинних компонентів містить раціон тварин, тим гіршою є засвоюваність мікроелементів. Причина – високий вміст фітонової кислоти, що зв’язує іони цинку й інших елементів. Частково проблему вирішує введення в раціони фітази й інших ферментів або автолізатів спиртових чи кормових дріжджів.

Дріжджі вирощують у середовищах, які містять оптимальний набір мікроелементних добавок, що під час згодовування потрапляють в організм тварин у вигляді хелатних сполук.

Додавання навіть у обмежених кількостях в рослинні раціони рибного або м’ясо-кісткового борошна дозволяє запобігти мікроелементному дисбалансу в організмі продуктивних тварин.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями