Тваринництво

На птахопідприємстві важлива консолідація ветлікаря з фахівцями з годівлі

На птахопідприємстві важлива консолідація ветлікаря з фахівцями з годівлі

Успіх та мінімальні затрати птахопідприємств на ветеринарні препарати багато в чому залежать від конструктивної співпраці з компаніями, що займаються кормовиробництвом, та перевіреними лабораторіями.

У цьому переконана Ольга Щебентовська, лікарка ветеринарної медицини ТзОВ «Агропартнер ЮА», незалежна консультантка з птахівництва, директорка Наукового виробничо-консультаційного центру, пише журнал «Наше птахівництво».  

«Який взаємозв’язок між годівлею та ветеринарними обробленнями? Усе дуже просто. Якщо ветеринарний лікар розуміє, що здійснюється постійний моніторинг кормової сировини чи готових кормів за хімічними та мікробіологічними показниками, то його завдання – лише моніторинг імунологічного статусу птиці та необхідна вакцинація», – пояснила вона.

Якщо цього не відбувається, то перед ветеринарним лікарем постає набагато більше завдань і проблем.

«Наприклад, кормова компанія не погоджує шатлпрограму еймеріостатиків, не проводить їхню ротацію або не інформує лікаря про застосування того чи іншого препарату в преміксі, що може призводити до розвитку еймеріозу, – зазначила Ольга Щебентовська. – Це вже стає проблемою ветеринарного лікаря, який змушений додатково застосовувати оральні препарати для ліквідації проблеми».

Після еймеріозу зазвичай у птиці виникають проблеми з колібактеріозом чи клостридіозом, а це знову витрати на лікування птиці, яка вже на момент захворювання споживає значну кількість води та корму. Відповідно пропорційно збільшуються витрати лікарських засобів.

«Саме тому надзвичайно важливою є консолідація ветеринарного лікаря із фахівцями з годівлі», – резюмувала Ольга Щебентовська.