Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Через спеку у Бразилії загинуло понад 1 млн несучок

Історична спека з температурою понад 41ºC вбила до мільйона курей-несучок у бразильському місті Бастос (штат Сан-Паулу).

Про це пише Poultry World.

За даними Rural Syndicate of Bastos, близько 3% всього поголів’я свійської птиці в регіоні може загинути.

Так, на фермі Серджіо Какімото зареєстрували одну з найзначніших втрат Бастоса. Він утримував 800 тис. голів, з яких 50 тис. загинули за п’ять днів. «За 54 роки у нас ніколи не було такої ситуації, – зазначив фермер. – Раніше були спекотні хвилі, але жодна з них не була такою сильною й довгою».

«Столиця яєць» є найбільшим регіоном з виробництва яєць у Бразилії, де на численних фермах утримується 34 млн голів птиці.

«Навіть птиця, яка вижила, вироблятиме все менше й менше яєць через стрес від спеки», – заявив президент Rural Syndicate of Bastos Кацухіде Маки.

Втрата птиці, швидше за все, призведе до скорочення щомісячного виробництва на 6%, що безпосередньо позначиться на ринку яєць.

«Споживчі ціни вже зараз значно вище. Центр вивчення прикладної економіки (Cepea) при Університеті Сан-Паулу вже зареєстрував збільшення цін на біле яйце на 6,3% всього за кілька днів, у той час як ціни на коричневі яйця підскочили ще більше – на 7,2%», – зазначила аналітик ринку Cepea Джуліана Ферраз.

За її словами, є повідомлення про те, що виробники втратили до 20% поголів’я птиці.

Як повідомлялося, у 2021 році виробництво курятини в Бразилії зросте до рекордного рівня.

Журнали