Тваринництво

Брак натрію порушує темпи росту в молодої птиці

Брак натрію порушує темпи росту в молодої птиці

За дефіциту натрію в птиці порушується обмін кальцію і фосфору, що може призвести до розм’якшення кісток, зниження продуктивності та якості шкаралупи.

Через зменшення секреції шлункового соку за браку цього елемента знижується використання поживних речовин корму, що своєю чергою призводить до канібалізму.

Клінічними симптомами дефіциту натрію у курей-несучок є зниження несучості, канібалізм, паралічі й парези нервів кінцівок.

Низький вміст цього мікроелемента в раціоні батьківського стада не впливає на показники виводимості яєць, але має негативні наслідки на темпи росту нащадків у перших три тижні після виводу.

Крім того, в молодої птиці дефіцит натрію призводить до порушень темпів росту, підвищення витрати корму на одиницю приросту та збільшення смертності.

Водночас надлишок натрію призводить до надлишкового споживання води птицею й до проблем, які це супроводжують, що безпосередньо пов’язане з видаленням рідкого посліду з пташника.

Довідка

Натрій – основний катіон позаклітинного середовища. Він становить понад 90% усіх катіонів плазми.

Цей елемент необхідний для будови тканин, підтримки осмотичного тиску й регуляції водного, мінерального, азотистого та ліпідного обмінів. Натрій не виконує в організмі якоїсь певної специфічної функції, але він потрібен для нормальної життєдіяльності всіх тканин організму.

Іони натрію впливають на здатність білкових колоїдів до набухання, беруть участь у підтримці нормальної життєдіяльності серцевого м’яза, нервово-м’язової збудливості (у рівновазі з іонами калію).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!