Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Автоматична система промивання допомагає підтримувати чистоту води у лініях напування в пташнику

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За закритої системи напування у пташнику, яку переважно використовують у господарствах, важко контролювати ступінь чистоти води. Мікроорганізми активно розмножуються у повільному потоці багатої на поживні речовини води. Залишки ветеринарних препаратів, цукри, що містяться у них, є ідеальним середовищем для розмноження бактерій та грибів.

Конгломерат мікроорганізмів створює тонкий шар на внутрішній стороні лінії напування – біоплівку. Згодом вона захищає шкідливі мікроорганізми від дії антибактеріальних засобів.

Оскільки вода у закритих системах напування тече доволі повільно, біоплівка може розвиватися дуже швидко. Занадто тепла вода також цьому сприяє і може бути ідеальним середовищем для її утворення.

Біоплівка у лініях напування може завдавати значної шкоди птиці та негативно впливати на кінцеві результати вирощування. Крім цього, за її наявності знижується ефективність застосування лікарських засобів і вакцин, які вводять через лінію напування. Тому дуже важливо вчасно відстежувати утворення біоплівки та вживати негайних заходів для її видалення.

Один із найпростіших способів максимально запобігти утворенню біоплівки – звичайне промивання. Крім того, важливо ретельно промивати й очищати лінії напування після використання добавок чи ветеринарних препаратів. Це допоможе змити залишки речовин, що можуть бути основним поживним середовищем для розмноження бактерій. Також важливо ретельно промивати й очищати систему напування між турами.

Автоматична система промивання є ідеальним рішенням, оскільки програма може регулювати промивання повністю автоматично і таким чином запобігає утворенню біоплівки.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ