Тваринництво

Антиоксидант позитивно впливає на батьківське стадо і ремонтне поголів’я птиці

Уведення антиоксиданту в раціон ремонтного молодняку птиці перед переведенням його в цех батьківського стада збільшувало вихід курочок майже на 3% після другого бонітування.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Таке поголів’я швидше адаптувалося до нових умов утримання, зростало його стресостійкість до змінних умов середовища, про що свідчить скорочення вибракуваної й загиблої птиці в 1,8 раза, як порівняти з поголів’ям, яке не отримувало антиоксидант.

Згодовування антиоксиданту ремонтному молодняку підвищувало продуктивність племінних курей-несучок. Вони починали нестися на 3-5 діб раніше, а 50%-ї несучості досягали в середньому раніше на 15-20 діб.

За 50 тижнів несучість на початкову несучку зростала в середньому на 11%, а вихід інкубаційних яєць від батьківського стада ‒ на 3%. Перші інкубаційні яйця мали кращі якісні характеристики, про що свідчить висока збереженість отриманого з них молодняку.

Порівняння вагових показників яєць у птиці, яка додатково отримувала антиоксидант і мала стандартний раціон, свідчить про позитивний вплив на середню вагу отримуваних яєць: у дослідної птиці ‒ 55,7 г, а в контрольній групі ‒ 48,5 г.

Уміст вітаміну А в жовтку яєць птиці дослідної групи зростав у середньому на 10,7%, а виведені курчата мали в печінці та плазмі на 11,50-24,8% більше вітаміну А, ніж молодняк із контрольної групи.

Як повідомлялося, синергія антиоксидантів протистоїть окислювальному стресу у птиці.